Wybieram się na tor wyścigowy – o czym warto pamiętać?

Tory wyścigowe cieszą się coraz większą popularnością. Wybierają się na nie zarówno miłośnicy motoryzacji, jak i ci, którym marzy się porządna dawka adrenaliny. Warto jednak pamiętać, że tak jak wszędzie, tak i tutaj obowiązują zasady, których należy bezwzględnie przestrzegać. Oto one!

Tor to też droga

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, to fakt, że tor wyścigowy to wciąż droga. Z tego powodu obowiązują na nim określone zasady postępowania. Na wielu z nich można spotkać się z sygnalizacją świetlną, której pod żadnym pozorem nie wolno ignorować. Ponadto ostatnie okrążenie powinno zakończyć się jeszcze przed godz. 22:00, aby nie zakłócać ciszy nocnej. Z racji prowadzenia pojazdu niezbędne jest także posiadanie prawa jazdy oraz stan trzeźwości.

Każdy tor to inne zasady

O czym jeszcze należy pamiętać, wybierając się na tor? Koszalin, Kraków, Warszawa czy każde większe miasto posiada w swojej ofercie co najmniej kilka rodzajów torów, np. tu: https://autonator.pl/tor/koszalin. Każdy z nich rządzi się swoimi prawami, z którymi należy się zapoznać przed wejściem do pojazdu. Ponadto nad prawidłowym przejazdem czuwają także sędziowie. Ich polecenia powinny być sumiennie realizowane przez kierowców jeżdżących po torze wyścigowym.